Värvikambrid

Värvikambrid, eeltööalad, kohtvärvikambrid, infrapuna kuivatid, ventilatsiooniseadmed tööstuslikuks värvimiseks. Pakume erinevaid lahendusi sõidukite ja tööstusseadmete värvimiseks.

Koostöös Pintaväri Eesti OÜ–ga on valminud mitmed tuntud autoesinduste kere- ja värvitöökojad. Oleme paigaldanud Eestisse enam kui 40 värvikambrit sõidukite ja rasketehnika värvimiseks. Saadaval on erilahendused rasketehnika ja tööstusseadmete värvimiseks.

Värvikambrite ja kõige seonduvaga oleme alati Teile olemas! Küsi kindlasti lisa meie müügiosakonnast info@pintavari.ee!

Koostöös Spanesi tehnilise planeerimisbürooga kavandame täpsed tehnoloogilised lahendused, mis arvestavad lisaks energiasäästu ja keskkonnakaitset.

Kuidas valida hea värvikamber?

Värvikambri valik on väga oluline otsus, sest see on investeering aastakümneteks. Hea kambriga saad tõhusalt töötada üle 20 aasta, kuid kehv või halvasti paigaldatud värvikamber tähendab aastaid peavalu. Seega värvikambri ostu kaaludes mõtle ka sellele, kuidas kamber kvaliteetselt paigaldada ja seadistada ning arvesta jooksvate ülalpidamiskuludega. Selliselt saad kindel olla, et värvikamber tõstab koheselt sinu värvitöökoja taset. 

Värvikamber täidab sisuliselt kolme eesmärki - keskkonna hoidmine, töötajate tervise hoidmine ja veatu lõpptulemus. Kemikaalid ja värviosakesed on ohtlikud nii loodusele kui ka inimestele ning hea ventilatsiooniga värvikamber kaitseb mõlemaid. Lisaks tagab hea kamber võimalikult tolmuvaba keskkonna, mis tähendab, et värvimise tulemus on kvaliteetsem, vastupidavam ja ilusam. Parimat tulemust aitab veel saavutada korralik valgustus ja kiire kuivamine tänu õigele temperatuurile ning õhuniiskusele. 

 

Värvikambrit valides jälgi:

  • Ventilatsioon – tagada hea ja ühtlane õhuvahetus ning tolmuvaba värvimiskeskkond on värvikambri tähtsaimad ülesanded, seega jälgi täpselt, millist ventilatsiooni värvikamber kasutab. Oluline on nii õhuvahetuse maht (näiteks SPANESI Giotto värvikamber pakub kahte võimalust: 24 000 m³/h ja 32 000 m³/h) kui ka äratõmbe suund. Üldiselt kasutatakse sõidukite värvimiseks kambrit, kus on ülalt alla õhu liikumine, sest siis ei maandu värvitolm ning muud õhus lendlevad osakesed värske pinna peale ning värvija ei pea kambris töötades muretsema õhu liikumise suuna pärast. Samas ei pruugi õhu põrandasse viimine igas töökojas tehtav olla. Sellisteks juhtudeks kasutatakse küljelt ära tõmmet. Samuti rakendatakse küljelt äratõmmet olukorras, kus värvitakse väga raskeid detaile ning seetõttu pole alt äratõmme ja seega restidele ehitamine võimalik või otstarbekas. 
  • Põleti energiatõhusus - värvikamber vajab täpset temperatuuri ja niiskuskontrolli ning vale põleti võib teha värvikambri ülalpidamiskulud kalliks. Tasub valida efektiivne otsepõlemiskambriga gaasipõleti. Näiteks SPANESI Michelangelo värvikambri põleti võimaldab säästa kuni 40% küttekuludelt võrreldes tavapärase soojussalvesti ja põletiga. 
  • Valgustus - värvimisel on valgustus ülioluline ja seda ikka selleks, et tagada veatu lõpptulemus. Värvikambris peab kindlasti olema valgustase vähemalt 1000 lux-i, meie soovitame pigem 1400 - 2000 luxi. Hea valgustus jäljendab päevavalgust, et hiljem poleks mingeid üllatusi. 
  • Värvikambri mõõdud – värvikambri mõõdud tuleb valida vastavalt värvitavate  sõidukite või detailide mõõtudele. Lisaks tuleb arvestada kui palju liikumisruumi on vaja värvijale jätta. Olenevalt tootjast saab värvikambri pikkust ja laiust muuta 50cm sammuga. Kui tööd on palju, siis tasub mõelda ka eraldi kuivatuskambri lisamisele, mis suurendab tootlikust olulisel määral. Samas kui töökoda on väiksem ja pakud pigem väiksemaid värviparandustöid, siis tasub vaadata ka kohtvärvikambrite poole (näiteks Pivab Dent Portal).
  • Puhastamine ja hooldus - ainult värvikambrit korralikult ja õigesti hooldades ning puhastades saad kindel olla, et värvikambri eluiga on aastakümneid pikk ja tagab kvaliteetse värvitulemuse. Seetõttu uuri, kuidas filtreid vahetada saab, mis hinnaga on filtrid ja kas neil on hea saadavus. Samuti võib kambri hoolduse jätta ka professionaalide hoolde, kes vaatavad kambri üle ja teevad vajalikud hooldused kiirelt ja korrektselt jättes sellega töökojale vaba aega tegelemaks põhitöödega.

Uus või kasutatud värvikamber

Värvikambri puhul on tegemist arvestatava rahalise väljaminekuga, seega võib tekkida küsimus kas kulude optimeerimiseks tasuks osta kasutatud värvikamber. Lühike vastus on ei - ära riski nii olulise vahendi puhul vana kambri ostmisega. Ainuke olukord, kus seda tasub kaaluda, on siis kui tunned müüjat ja tema töökoda väga hästi, ning sul on müüja vastu täielik usaldus ning pakutaval kambril on tõendatav, korrektne hooldusajalugu. Sellisel juhul on kasutatud värvikambri ostmisel isegi eelis - saad seal töötamist proovida ning sul on inimene, kes ilmselt on näinud kõiki vigu ja oskab hooldamisel aidata. Aga isegi siis on värvikambri demonteerimine, transportimine, üles seadmine ja kohapeal seadistamine tegevused, milleks eelmisel omanikul lihtsalt ei pruugi teadmisi olla. Sel juhul eelmises töökojas ideaalselt töötanud kasutatud värvikamber võib uues asukohas streikida kui seda pole peale paigaldust korrektselt seadistatud.  

Parem on pöörduda professionaalide poole. Pintaväri meeskond on müünud, paigaldanud ja seadistanud üle 40 värvikambri Eestis. See tähendab, et oleme näinud erineva suuruse ja spetsialiseerumistega värvitöökodasid, sh tööstuslikke ja auto värvikambreid ning tunneme enda pakutud SPANESI värvikambrite ja Termomeccanica värvikambrite hingeelu.  Saame enne tellimist täpsed vajadused paika panna, transport ja paigaldamine on meie vastutada. Kui kamber on kohal, õpetame samuti seadistamist ja hooldust. Ja loomulikult ära unusta, et uus tähendab ka modernsemaid lahendusi - automatiseeritus, efektiivne põleti, kohandamisvõimalused jne. Tänapäevastes värvikambrites on need kõik võimalused olemas.

Värvikambrite müük värvitöökodade jaoks

Pintaväri Eesti pakub värvikambreid erineva suuruse ja vajadusega töökodadele. Meilt leiad värvikambri  lihtsamateks kasutusjuhtudeks, oma ala tippspetsialistidele ja ka tööstuslikuks värvimiseks. Sobiva värvikambri aitab valida meie kogenud müügiosakond. Tasub kindlasti ühendust võtta, oleme aidanud sisustada mitmeid autoesinduste ja era värvitöökodasid: info@pintavari.ee. Lisaks värvikambritele on meie valikus ka, värvipüstolid, autovärvid, lakid ja krundid ning kattekiled, teibid, tööstuslikud kuumakindlad ava- ja keermekaitsed, kuumakindlad teibid, värvimiseks vajalikud isikukaitsevahendid ja palju muud. 

 

Auto keretöökodadele pakume seadmeid tuntud tootjatelt Spanesi ja GYS. Mõlemad tootjad kasutavad seadmete väljatöötamiseks reaalseid töökodasid, kus testitakse ja töötatakse välja seadmed, mis on pälvinud enamike autotootjate heakskiidud ja sertifikaadid. Valikust leiad erineva suurusega kerevenituspingid, tõstukid, elektroonilised mõõteseadmed autokerede mõõdistamiseks, keevitusaparaadid, spotterid, punktkeevitusseadmed, induktsioonkuumutid ja hulgaliselt vajalike tarvikuid.  

Palun oodake hetk!